Valentínske eko tipy

14. február patrí každý rok zamilovaným. Okrem romantických vyznaní patria k tomuto sviatku aj dary, a rovnako ako je to pri iných sviatkoch, aj s Valentínom sa spája konzumná stránka, ktorá nie veľmi lichotí našej planéte. Zamilujte sa tento rok aj do nej. Oslávte Valentín trochu viac eko.

Najkrajším darom je pre mňa Tvoj čas

V dnešnej uponáhľanej dobe je naozaj veľkou vzácnosťou spoločne strávený čas. Naplánujte si jeden celý deň so svojou polovičkou. Choďte na výlet, do kina, do wellnessu, alebo iba zostaňte doma a pozerajte od rána do večera filmy. Robte jednoducho to, čo máte radi.

Nemôžete si urobiť voľno presne 14.2.? Nevadí. Naplánujte si svoj spoločný čas pokojne na víkend, či o týždeň neskôr. Uvidíte, ako rýchlo Vám pracovné dni ubehnú, keď sa budete mať na čo tešiť.

Raňajky z lásky namiesto bomboniéry

Bomboniéry a iné sladkosti k Valentínu neodmysliteľne patria. Koľko odpadu však zostáva po ich skonzumovaní? Skúste namiesto kupovaného čokoládového dezertu pripraviť svojej láske sladké raňajky, či romantickú večeru. Upečte koláč, alebo vyrobte domáce čokoládové bombóny a zabaľte ich do ručne vyrobenej krabičky. Uvidíte to nadšenie z originálneho darčeku. A škrupinky z vajíčok môžete krásne spracovať v našom FoodCycleri.

Umelecká duša

Radi kreslíte? Máte dar reči alebo spevácky talent? Valentín je najlepšou príležitosťou pre Vašu umeleckú dušu. Vytvorte niečo jedinečné a osobné. Namaľujte obrázok, napíšte báseň, či ručne písaný ľúbostný list. Zahrajte svojej milej serenádu pod balkónom. Fantázii sa medze nekladú. A ak sa Vám takýto dar páči, ale sami nemáte umelecký talent, podporte lokálnych umelcov, ktorí Vám určite s láskou vytvoria personalizované dielo presne podľa Vašich predstáv.

Využite technológie

Personalizovaný dar nemusí byť iba umelecké dielo. Využite bežne dostupné aplikácie. Vytvorte koláž z fotiek, alebo video z Vašich spomienok. Pridajte obľúbenú hudbu, dopíšte svoj odkaz a prekvapte svoju polovičku Vašim vlastným filmom.

Vypestujte si šťastie

Rezané kvety sú krásne, radosť z nich však trvá iba pokým nezvädnú a neskončia v koši. Máme tu teda, po pár dňoch, iba ďalší zbytočný odpad. Predstavte si, ako dlho trvá radosť z kvetu, ktorý si sami vypestujete. Zasejte semienko, alebo kúpte kvietok v kvetináči. Môžete sa oň spoločne s láskou starať a tešiť sa oveľa oveľa dlhšie.

Určite Vám napadne ešte oveľa viac tipov na valentínsky darček, ktorý nezaťažuje planétu tvorbou nadbytočného odpadu. Nezabudnite však, že viac než všetky dary sveta je láska, ktorú dávate. Rozprávajte sa, počúvajte, tancujte, veľa sa smejte a najmä jeden druhého vnímajte. Odložte na chvíľu všetko, čo Vás rozptyľuje. Svoju prácu, telefón, sociálne siete, starosti… A buďte tu iba pre seba. Uvidíte, ako sa Vám to zapáči, a možno to budete opakovať pravidelne, nie iba raz za rok. 🙂

Pridaj komentár